Beseda s mořeplavcem Jiřím Denkem

16. 01. 2020
 Povídání a promítání o jedinečné a rekordní plavbě severozápadní cestou z  Antarktidy do Arktidy za rok a půl.
Cestovatelé jsou právem nazýváni dobrodruhy. A nejenom to, jsou zároveň spisovatelé, fotografové, filmaři, ale především lidé stateční, odvážní a také neposední.
Klienti v našem domově si vyslechli poutavé povídání brněnského mořeplavce Jiřího Denka o tom, jak se svou ženou a pětiletou dcerou propluli, jako první česká loď, v srpnu 2019 NORTHWEST PASAGE.  Před vyplutím cestovatele provázely noci nabité starostmi a usilovná příprava.  Bez znalostí o kontinentu by nemohl Středoevropan plavbu uskutečnit.  Poslední stisky rukou, políbení, rozloučení s nejbližšími a přáteli…. Rodina se vydala vstříc bílému kontinentu do naprosté nejistoty, rizika a nebezpečí. Ne vždy to bylo dramatické. Zažili také romantiku a nečekaná setkání tisícového počtu  tučňáků patagonských, tuleňů a rypoušů sloních. Po zdolání ledové cesty a překonání sebe sama se nakonec dostaví euforie a nadšení z úspěchu.
Děkujeme všem dobrodruhům, kteří nám ukazují kam až vedou “cesty toulavý“. A ta příští cesta bude pokračováním té dnešní opět u nás v domově.
LM
 
top