Beseda se ZOO - obnovení adopční smlouvy

12. 05. 2022
 
Jedním z dlouhodobých projektů našeho domova je spolupráce se Zologickou zahradou Brno týkající se adopce zvířátka. Předání a podepsání darovací smlouvy započalo před šestnácti lety, kdy nás navštívili zaměstnanci ZOO a papoušek Eda z rodu Ara Ararauna, kterého si klienti vybrali a adoptovali.
Prodloužení adopční smlouvy se uskutečnilo 12. května s předáním finančního obnosu na chov krásného opeřence, kterého pracovnice přivezly s sebou a nejenom Edu, ale také užovku červenou - hada pocházejícího z Jižní Ameriky a fretku-samce Bonyho. Odvážní klienti a zaměstnanci si je mohli pochovat nebo pohladit. Na programu besedy byla videoprojekce novinek z brněnské ZOO. Velmi zajímavá byla ukázka nejvzácnějšího přírůstku. Podařilo se odchovat želvu dlouhokrčku z Indonésie, které hrozí vyhynutí.  Na videosnímcích nechyběl pásovec, zvíře z pravěku, medvěd Irina, sob polární z Finska, ryby, ještěrky aj., které mnohdy návštěvníci či pracovníci tak snadno neuvidí. Závěrečný letecký pohled na zasněženou zahradu s obrovskou voliérou orla bělohlavého uchvátil všechny zúčastněné.
Nejenom, že byli spokojeni klienti a zaměstnanci, ale také pracovnice  ZOO. Několikrát poděkovaly za finanční příspěvek, za přízeň a lásku ke zvířatům.
 
Libuše Matějková
top