Divadelní představení Židovka aneb žonglování se životem

06. 04. 2016
První výlet v letošním roce se nesl v duchu dramatického umění a vzpomínek. S našimi klienty jsme vyrazili na cestu za kulturním zážitkem v podobě divadelního představení.
Cestu autobusem jsme si zpříjemnili zpíváním známých lidových písniček a pozorováním architektonických krás města. Za necelou půlhodinu jsme úspěšně dorazili do cíle - do Muzea židovské kultury, kde nám Divadlo Kufr  představilo svou inscenaci Židovka aneb žonglování se životem. Toto komorní autorské představení netradičním způsobem ztvárňuje osud židovské dívky během holocaustu.
Příběh vypráví o dívce, která je transportována do Terezína, později do Osvětimi. Z téhle těžké situace utíká do světa představ se svou panenkou z dětství. Touha po svobodě a lásce jsou vyjádřeny žonglérskou hrou s míčky. Emočně silný příběh odlehčený fantazií a utíkáním do světa hry nejednoho z nás chytil za srdce. 
Na představení navázalo vyprávění a beseda s pamětníkem holocaustu panem Pavlem Friedem, který nám o svém utrpení v těchto těžkých chvílích otevřeně vyprávěl. Inscenace Divadla Kufr a beseda se u našich klientů setkala s velkým ohlasem.
 
 
top