Emil pomáhá

22. 07. 2019
Poníka Emila nemusím jistě dlouze představovat. Našim klientům je velice dobře znám, protože náš domov navštěvuje již od února.
 
Emil k nám do domova bude jezdit po dobu 14 měsíců, a to pravidelně vždy jednou za měsíc. Během letních prázdnin jednou za 14 dní. Z důvodů Emilových fyzických možností a také toho, aby i klienti měli více času na pohlazení, česaní nebo jen dívání však není možné, aby jeho návštěva byla skupinová, a přístupná všem oddělením najednou. Proto se bude vždy věnovat jednomu oddělení. Pokud za některým z klientů nestihne Emil přijít, nezlobte se na něj, je to jen malý poník a tyto návštěvy jsou pro něj velice vyčerpávající a nezvládne navštívit všech třicet klientů na oddělení. Jeho přítomnost na odděleních se bude opakovat a Emil se bude věnovat postupně všem klientům, kteří o jeho přítomnost budou mít zájem.
 
Všichni jsou vždy překvapení, že za nimi na pokoj přišel kůň i když v tomto případě jen malinký, ale díky svému miniaturnímu vzrůstu jsou jeho návštěvy u klientů na pokojích vůbec možné.
Všechny jeho návštěvy zatím probíhaly na pokojích, a to z důvodů nepříznivého počasí. Teď nám ale konečně počasí dovolilo, a tak bylo možné připravit Emilovu návštěvu na zahradu jako skupinovou.
Spolu s Emilem přijel také Piškot, velice energický a neunavitelný psí terapeut a želva Tomáš. Několik klientů tak mělo možnost poprvé si na vlastní kůži sáhnout na želvu. Veronika (Emilova chovatelka) Emila klientům představila, řekla odkud pochází, co žere, co vůbec takový chov poníků obnáší, ale také ukázala všechny postroje, které se při péči o poníka používají. Hlazení a česání už je zaběhnutou klasikou každé jeho návštěvy. Na závěr společného dopoledne proběhla ukázka jízdy v sulec.
Ohlasy na Emila jsou vždy kladné, a dokonce i ti, kteří se při jeho prvních návštěvách drželi vpovzdálí, teď bez obav berou kartáče a neváhají Emilovi počesat nejen hřbet, ale i hlavu a nohy.
První dvě návštěvy nám štědře darovala MUDr. Poláčková s kolektivem zaměstnanců Bohunické nemocnice, kteří uspořádali finanční sbírku na tyto návštěvy.
Dalších dvanáct bylo zaplaceno ze štědrého sponzorského daru pana Vejnara.
 
Všem sponzorům patří naše velké DĚKUJEME!!!!
 
top