Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých 3

30. 04. 2018

Prvního března jsme zahájili spolu s ostatními šedesáti domovy po České a Slovenské republice tento cyklo závod. Po dobu dvou měsíců se dvanáct klientů, z toho 11 žen a 1 muž, z našeho domova snažilo ujet virtuální plánovanou trasu.

Ta měla start ve Vrbně pod Pradědem, kde závod perfektně organizují, vedla přes Ostravu, Pobážskou Bystrici, Košice, Nitru, Bratislavu, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Prahu, Hradec Králové, Olomouc a opět do Vrbna, kde i končila. Celkem plánovaných 1800 km.

Naši odhodlaní závodníci ujeli na jednom motomedu vlastními silami celkem 780 km, přibližně k slovenskému městu Nová Baňa, a 950 km jim darovaly ostatní domovy, které měly nadlimitní výkony. S těmito kilometry jsme ukončili závod v Olomouci – tedy 75 km od cíle.

Vítězkou DS Mikuláškovo nám. pro tento rok je p. Pouchlá se 133 km, na 2. místě p. Sovadinová se 121 km a na 3. místě p. Simbartlová s 92 km, celkově mezi domovy jsme pětapadesátí.

Čísla však pro nás nejsou důležitá, podstatné je, že jsme se pravidelně scházeli, měli možnost si společně popovídat, lépe se poznat a k tomu navíc zapracovat na své kondici.

top