Návštěva poníka Emila

10. 10. 2018

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu…………Ne všem je ale dopřáno na ten hřbet vylézt a kochat se okolním světem. To však nemohlo zabránit tomu, abychom alespoň zážitek ze setkání s koníkem dopřáli i našim klientům.

Náš domov totiž navštívil poník velkého jména ovšem malého vzrůstu. Jmenuje se Emil a je to koník plemene Falabella. Velkou výhodou tohoto vzrůstu je, že i když je náš klient na vozíku, může Emilkovi pohlédnout z očí do očí. Emilova chovatelka paní Veronika Šranková nám Emila představila, popsala, v čem spočívá chov takového plemene, jak jej trénuje a co všechno koník zvládne. Velký ohlas vzbudily Emilovi odlehčené tenisky, které má až z daleké Ameriky. Obouvá je pouze na dobu jeho návštěvy ve vnitřních prostorách a je to zejména z důvodů bezpečnosti koníka, prevence uklouznutí a zranění. Potom už se společně vydali mezi klienty. Každý z klientů mohl Emila hřebelcovat, hladit a zdobit jeho hřívu.

Celá jejich návštěva se nesla ve velice přátelském a milém duchu. Klienti byli velice spokojení a ohlasy klientů nám napovídají, že to jistě nebyla Emilova poslední návštěva v našem domově.

 

LBR

top