Výlet do bylinkové zahrady sv. Hildegardy firmy Sonnentor

08. 09. 2020

Svatá Hildegarda z Bingenu, abatyše, vizionářka, bylinkářka a léčitelka, žila ve 12. století v Německu. V dochovaných spisech se nachází cenné rady jak předcházet nemocem, jak se léčit pomocí bylinek, které, mimo jiné, přiřazovala ke 4 elementům: voda, země, vzduch a oheň.
Krásný slunečný den a dlouho očekávaný výlet do bylinkového ráje v Čejkovicích na Jižní Moravě se stal skutečností. SONNENTOR – Sluneční brána s logem usměvavého slunce s 24 paprsky – pro každou hodinu dne jeden, otevřela svoje „vrátka“ našim klientům z domova pro seniory na Mikuláškově nám.  dne 8. září. Přátelské přivítání ze strany pracovníků této firmy bylo příslibem, že se zde budeme cítit jako v „ráji“. Díky odbornému výkladu průvodkyně jsme byli seznámeni s filozofií této firmy, jak se byliny pěstují, odkud dorazí a jak se zpracovávají. Zážitková exkurze a projížďka bylinkovou zahradou inspirovanou podle sv. Hildegardy je členěna na zahradu čajů, zahradu bylinkových koupelí, zahradu koření, zahradu éterických olejů a raráškovu zahradu. Nejenom, že si výletníci přivoněli k bylinkám, měli také možnost ochutnat čaje různých vůní a chutí v místním čajovém salonu s kavárnou „Čas na čaj“.
Hřejivé paprsky slunce, Sluneční brána bylinkového ráje, zastávka v templářské vinotéce s koupí a ochutnávkou místních vín, navodila správnou náladu. Klienti si přivezli kromě bylinkových čajů, koření, sirupů a vína 25. paprsek radosti a spokojenosti do domova.
LM
top