Výlet do Křtin

26. 05. 2016

Letos podruhé jsme se s klienty vydali na výlet - tentokrát do Křtin. Už od brzkého rána jsme se modlili, aby bylo hezky. I navzdory nepotěšujícím zprávám se nad námi počasí slitovalo a vykouklo i sluníčko. Cestu autobusem jsme si zpříjemnili zpíváním a povídáním o krásách Křtin a okolní přírody.

Křtiny patří k významným evropským mariánským poutním místům. Jsou označovány za Perlu Moravy.  Cílem naši cesty byl zejména kostel Jména Panny Marie, což je významná památka postavená podle projektu J. B. Santiniho. Jedná se o jeho největší stavbu s půdorysem řeckého kříže. Zajímavá je taky zvonkohra na nádvoří kostela, která dovede zahrát stovky melodií. Patří k největším ve střední Evropě.
Výlet nám zpříjemnil výklad pana faráře Jana Peňáze. Po jeho vyčerpávající přednášce jsme si sedli do nedaleké restaurace a pochutnali si na výborném řízku. Pak nám zbývalo už jenom nasednout na autobus a vydat se na cestu do našeho domova. Celá akce dopadla nad očekávání dobře, zvládli jsme i náročný terén a všichni jsme se, plni nových zážitků, vrátili v pořádku domů.
 
top