Výlet do Květné zahrady v Kroměříži

27. 05. 2021
Po téměř roční odmlce jsme  mohli -konečně - naplánovat a zrealizovat výlet pro naše klienty.
Na řadě byla Květná zahrada v Kroměříži, která byla vytýčena jako cíl jednoho z výletů loňského roku.  Naše plány nám vždy zhatilo počasí nebo covid. Tentokrát vše klaplo a tak jsme ve čtvrtek 27. 5. vyrazili do Kroměříže.
 
 
Kvůli opatřením nebylo možné navštívit vyhlášené skleníky ani rotundu včetně zajištění odborného výkladu průvodce týkající se historie zahrady, která je zapsána do seznamu památek chráněných UNESCEM.  Nedopustili jsme však, aby nám to zkazilo dobrou náladu! Historii jsme měli s sebou, pečlivě připravenou, v písemné podobě včetně plánku rozlehlé zahrady. Proto bylo možné dozvědět se všechny zajímavosti o založení zahrady kamkoliv jsme se přesouvali a kdykoliv si to přáli. Viděli jsme Králičí kopec, kterému vévodí bohyně lovu Diana, ptáčnici, kolonádu nebo rotundu, u které stojí nádherný obrovský platan. Je to oblíbené místo všech zamilovaných a často tam uzavírají sňatky.
 
A komu se podařilo v jednom z rybníčků zahlédnout zlatou rybku, mohl si i bez jejího chycení přát tři přání. Třeba tím jedním z přání by bylo podívat se s námi zase příště na nějaké zajímavé místo naší země. A pokud by tomu tak bylo, tak vám již teď můžu slíbit, že přání bude brzy vyslyšeno.
Další z výletů totiž připravujeme do královského města Znojma.
 
LB a LM
 
 
 
top