Výlet do Muzea policie ČR v Praze

07. 09. 2021
Přání jsou na světě od toho, aby se plnila. A tak bylo celkem jasné, že přání pana Podolského nezůstane pouze vysloveno.
 
Z úst pana Podolského zaznělo přání, podívat se do Muzea policie ČR v Praze. Nebráníme se žádnému nápadu, ba naopak, vždy je to výzva, ale tohle by znamenalo dostat pět vozíčkářů a šest doprovodů do Prahy a zpět. Autem by se to zdálo snadné, ale co si budeme povídat, strašákem číslo jedna se stala dálnice D1. Při představě, že někde po cestě zůstaneme stát v koloně na několik hodin nás nadšení z výletu přecházelo. Pro zdravého člověka nepříjemné, co teprve pro naše klienty na vozíku. Pak nás ale napadl vlak. To by bylo úžasné. Už jen samotná cesta vlakem z Brna do Prahy a zpět je zážitkem. Začala jsem zjišťovat, jestli je to vůbec možné. A bylo. Ne tedy u RegioJet – ti nepřepraví ani jednoho vozíčkáře natož tak pět. Úspěch jsem slavila s Českými drahami. Oznámili mi, že nás bez problémů přepraví, a tak bylo jasné, že naše cesta do Prahy nebude po silnici, ale po kolejích.
Teprve ve vlaku jsme se dozvěděli, že jeden z našich klientů nejel vlakem 10 let a druhý dokonce 40. Bylo tedy jasné, že naše volba vlaku byla perfektní. Vše probíhalo naprosto bez problémů. Vlakvedoucí se nám ve vlaku nadstandardně věnoval, zařídil, aby náš vlak v Praze přijel na 1. kolej kvůli snadnějšímu přesunu, na peróně na nás čekala asistentka, která nás doprovodila až na parkoviště, kde na nás už čekala přepravní služba, která nás přivezla až k muzeu. Samotné muzeum bylo úžasné. Paní průvodkyně je nevyčerpatelná studnice vědomostí, a i přes to, že jsme tam strávili tři hodiny, měla stále o čem povídat. Zařídila pro nás ukázku zbraní, hlavně pro jednoho našeho nevidomého klienta, ale nakonec si všichni naši pánové osahali to, co mnozí z nich drželi v ruce naposledy na vojně.
Z muzea nás opět převezly auta na nádraží, kde jsme se v restauraci občerstvili, tam nás vyzvedly asistentky Českých drah, které nás opět doprovodili až na nástupiště, pomohli nám s nasednutím do vlaku a my se spokojeně unavení vydali na cestu domů.
Celý náš výletní den probíhal naprosto v klidu a bez problémů. Měli jsme totiž obrovské štěstí na skvělé a milé lidi, kteří byli nedílnou součástí našeho výletu a díky kterým všechno šlapalo, jak bylo v plánu. Naše pánská jízda, kromě dámského doprovodu jeli jen pánové, dopadla velice dobře. Všichni klienti byli spokojení, a to bylo odměnou pro nás všechny, kteří jsme se na organizaci i průběhu samotného výletu podíleli.
 
LBR
 
 
top