Výlet do Technického muzea Brno

29. 05. 2019

Středa s datem 29.5. 2019 byla v našem domově rezervována pro výlet do Květné zahrady Kroměříž.

Výlet, který se musí plánovat již několik měsíců dopředu bylo třeba dva dny před plánovaným odjezdem přeorganizovat. Předpověď počasí nám totiž moc nepřála a na středu byl nahlášen déšť. To nebyla moc dobrá zpráva. Bylo jasné, že při dvouhodinové prohlídce Květné zahrady bychom řádně promokli.

Nebylo však v plánu zklamat těšíce se klienty, a proto jsme zvolily náhradní variantu s jistotou toho, že budeme před deštěm schováni ve vnitřních prostorách a takové to útočiště nám nabídlo Technické muzeum v Brně. 
Volba to byla zdařilá a naši klienti se tak mohli projít Uličkou řemesel, seznámit se s Historii nožířství, prohlédnout si expozici Brno na dvou kolech, odpočinout si v Salonu mechanické hudby a taky si tak trochu pohrát v Technické herně. To ale nebylo z daleka všechno. Hlavně dámy, ale nejen je, zaujala výstava Karátové duše – výstava šperků a pro pány tu byla zase expozice Počátky sportu v Brně. Před samotnou prohlídkou nám pan průvodce představil celé muzeum a všechny expozice, které se momentálně v muzeu nachází. Výlet to byl opravdu zdařilí a svědčí o tom pochvalné reakce nejen doprovodů, ale hlavně klientů, a to je to, proč to děláme.
 
Poděkování patří všem, kteří se na organizaci výletu podíleli a také společnosti Adra, která nám zprostředkovala dobrovolníky, kteří s námi jeli jako doprovod.
LB
top