Závodníkem v každém věku…

30. 04. 2019
   V březnu a dubnu letošního roku proběhl již 4. ročník závodu domovů pro seniory pod názvem „Jedeme v tom společně aneb jedeme na Jadran“. Tento závod tradičně pořádal Domov pro seniory ve Vrbně pod Pradědem, pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc. a první dámy ČR, paní Ivany Zemanové.
 
   Účast byla mezinárodní, z České republiky i Slovenska. Závodních týmů bylo celkem 48, přitom každý tým mohl mít 10 závodníku z řad seniorů. Závodilo se na rotopedu, motomedu, nebo jiných vhodných šlapadlech.
   Start závodu byl 1. března pomyslně na Pradědu a cíl byl naplánován na 30. dubna na pobřeží Jadranu ve Splitu. Celková délka trasy závodu činila 2000 km.
   Našemu týmu za DS Mikuláškovo náměstí se podařilo ujet krásných 942 km. Pravidla závodu dovolovala darování nadbytečných kilometrů (kilometrů nad stanovený týdenní limit) těm domovům pro seniory které tohoto týdenního limitu nedosáhly. Takovéto pomoci se dostalo i nám, od různých domovů nám bylo přičteno celkem 841 km, proto všem, kteří nám kilometry darovali, mnohokrát děkujeme. Celkem i s darovanými kilometry jsme tedy ujeli 1783 km a skončili na 38. místě.
   Na 1. místě za náš domov se umístila p. Marie Kavková, na 2. místě p. Jarmila Sovadinová, na 3. místě p. Petr Stejskal. Srdečně našim vítězům i ostatním spoluzávodníkům z týmu gratulujeme!
 
top