16.6.2023 - Šikovné ruce našich seniorů získaly zvláštní ocenění

23. 06. 2023
Slavnostní XXIII. ročník celorepublikové soutěže Šikovné ruce našich seniorů – pro radost a potěšení proběhl ve dnech 15. – 18.6. na Výstavišti v Lysé n. Labem. Záštitu nad výstavou převzali a ocenění předali Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, hejtmanka Středočeského kraje, radní Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí a radní pro oblast vzdělávání a sportu, Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Česká asociace pečovatelské služby.
Slavnostní vyhlášení moderoval Saša Hemala.  Na úvod promluvily hlavní organizátorky ředitelka Emilie Třísková a Věra Součková z Centra sociálních zdravotních služeb Poděbrady. O společenskou úroveň se postaral doprovod kapely Boom Band se zpěvákem Kristiánem Šebkem a zpěvačkou Monikou Absolonovou. Soutěžilo se v činnostech ruční práce, literární práce a fotografie.  Cílem této soutěže bylo seniory motivovat k činnostem, podpořit jejich talent a prezentovat jejich práci. Konkurence a úroveň vystavovaných výrobků byla vysoká, inspirativní, nápaditá. Zúčastnilo se 800 vystavovatelů a k shlédnutí bylo 3 000 prací.  Přesto se dílo naší klientky, pod vedením a oboustranné spolupráci s aktivizační pracovnicí, dostalo do té nejvyšší špičky. Paní Ing. Jarmila Valihrachová z Domova pro seniory, Mikuláškovo nám., jako jediného zástupce z Brna, získala zvláštní cenu za výtvarné keramické dílo „Kachle s exotickými květy“, což patří k šesti nejvyšším oceněním ze všech kategorií. Klienti našeho domova, pod metodickým vedením aktivizační pracovnice, se zúčastnili soutěže celkem třikrát. Pokaždé získali prestižní ocenění.
Tuto krásnou cenu, s velkou a upřímnou radostí, darujeme našemu domovu, jako hezký dárek k 20. výročí jeho otevření, které oslavíme v září letošního roku. 
 
Libuše Matějková, aktivizační pracovnice
 
 
top