Návštěva pana Machaře ze záchranné stanice Ptačí centrum Brno

30. 05. 2023 v 9:30 hodin
 
Už samotný název napovídá, že stanice provozuje a nabízí pomoc pro zvířata v nouzi -  zraněným ptákům, savcům či opuštěným mláďatům.
 
Úterní dopoledne nás navštívil záchranář se svými nalezenými živočichy. Na travnaté ploše našeho domova, za krásného počasí, probíhala přednáška a výstavka zvířátek z přírody.  Nejenom klienti, ale také zaměstnanci měli možnost si je prohlédnout, pohladit, vzít do rukou nebo do náruče. Ze zástupců ptáků nám představil poštolky, tancujícího papouška, drobné ptáčky, sovu Rozárku a obřího kohouta Ramba. Nechyběla také želva, čtrnáctikilová králice Droběna a maličké prasátko Vlastička, které bylo sotva vidět, zato velmi dobře slyšet. Na tvářích nechyběl ani úsměv ani radost.
Ročně se postará záchranná stanice o více jak tisíc handicapovaných a opuštěných zvířat. Vyléčení „pacienti“ jsou vypouštěni zpět do přírody. Bez lásky, starostlivosti a dennodenní péče by to tito svěřenci nepřežili. Děkujeme tímto, že jsou mezi námi lidé, záchranáři, kterým život našich společníků ze zvířecí říše není lhostejný.
Libuše Matějková  
 
top