Návštěvy Koníka Emila

13. 11. 2023 v 12:47 hodin
Pět let lásky a terapie v Domově pro seniory Mikuláškovo nám. Brno
V posledních pěti letech se náš domov pro seniory stal místem plným radosti a nezapomenutelných chvil, díky pravidelným návštěvám koníka Emila a jeho skvělého týmu. Emil je výjimečný valach plemene Falabella, který je provázen dalšími nadanými koníky, kteří pod zkušeným vedením paní Veroniky vytvářejí nezapomenutelné okamžiky pro naše klienty.
Tým koníků zahrnuje nejen Emila, ale také Čendu, Romanku, Venouše, Juliána a Fliku. Každý z nich má svou jedinečnou osobnost a jejich přítomnost vnáší do našeho domova speciální energii. Nikolas, hřebec přejmenovaný na Čendu, se vždy prezentuje s hrdostí a noblesou, zatímco Romanka, nejstarší klisna v týmu, nás očaruje svou moudrostí a klidem, Venouš svou energii, Julián šarmem a Flika, mini Shetlandský pony, svojí roztomilostí.
Chovatelka a zakladatelka firmy Emil pomáhá Veronika Šranková, přinesla s sebou nejen svou odbornost, ale také lásku k těmto krásným tvorům. Pod jejím vedením a na základě jejich dosavadních zkušeností a dovedností je zajištěna nejen kvalitní terapie, ale také bezpečnost všech zúčastněných. Každý koník nosí na svých kopytech speciální boty, navržené pro maximální pohodlí a bezpečnost, což ukazuje na Veroničin pečlivý a profesionální přístup.
Terapie s koníky vnáší do našeho domova nejen radost, ale také nespočet pozitivních změn. Koně jsou vynikajícími terapeuty, podporující psychickou pohodu a sociální interakce mezi našimi klienty.
Tyto pravidelné návštěvy jsou výjimečné nejen pro naše obyvatele, ale i pro celou komunitu.
 
A díky sponzorským darům od rodin našich klientů a přátel domova budeme moci tuto terapii poskytovat i v následujícím roce 2024. Sponzorské dary nám totiž umožňují udržovat toto magické spojení mezi lidmi a koníky. Díky nim můžeme klientům zprostředkovat nové zážitky, radostné chvíle, vyvolat staré vzpomínky a přinést lásku a světlo do našeho domova.
 
Všem upřímně děkujeme.
 
 
Za domov pro seniory Mikuláškovo náměstí
Lenka Bumbálek
Aktivizační pracovnice
 
 
 

Dokumenty ke stažení

top