Umělecké vystoupení v domově pro seniory

27. 07. 2023 v 9:30 hodin
Na přání klientů se nám v domově zrodila tradice. Každoročně, v letním měsíci červenci, nás navštěvuje umělecká dvojice Duo Rugierri.
 
Čtvrteční dopoledne nás přišla potěšit zpěvem a tancem sympatická manželská rodina. Italský pěvec G. K. Rugierri a jeho žena baletka Soňa připravili pro naše klienty a zaměstnance opět bohatý repertoár nejen operních, ale také filmových písní. Zazněly španělská „Granada“, klasika z Francie z roku 1955 „Moře“ a „Turandot“, česká „Prodaná nevěsta“ italská „Rigoleto“ a také klasika „Nokturno č. 2.“ od F. Chopena. Zvučný hlas tenora se nesl nejenom společenskou místností, ale také chodbami domova.  Umělcův zpěv doplňovala svými baletními kreacemi jeho žena a při filmové melodii „Zpívání v dešti“ si v rytmu klienti pohupovali nohami.  Na závěr nechyběla známá a opěvovaná italská klasika O´Sole Mio.
Atmosféra společenské akce byla velmi příjemná. Hosté byli jako vždy obdarováni velkým potleskem, úsměvem a vyřčeným přáním setkat se v příštím roce v našem zařízení.
Libuše Matějková
 
top